Tvoj sen o vlastnej kaviarni môže začať u nás...

08.10.2021

Pre koho je náš projekt určený?

Ak si aspoň na jednu z otázok odpovieš "áno", tak čítaj ďalej.

Od nepamäti sa ti vybavuje sen, že by si chcel mať vlastnú malú prevádzku, ale?

Prípadne ťa baví káva, pečenie, varenie, práca s ľudmi, ale?

- bojíš sa to povedať nahlas, pretože si myslíš, že to je hlúposť, lebo pracuješ úplne v inom odvetví a okolie ťa nepodporí,

- bojíš sa legislatívnej a prípravnej záťaže, bez dostatku skúseností,

- nevieš čo všetko budeš potrebovať a nevieš koho sa opýtať,

- už si sa aj rozhodol, ale "odborné" okolie ťa nepodporilo a zavalilo ťa miliónmi dôvodov, prečo zlyháš a prečo to nepôjde,

- postúpil si do ďalšieho kroku a zistil si, že rozpočet a množstvo času na zariadenie ťa nepustí,

- možno by si aj do toho šiel, ale necheš byť sám,

- už si aj chcel, ale tvoj neskúsený známy to urobil a nedopadol dobre, tak ty to nechceš zažiť tiež,

- cítiš sa už starý, a bojíš sa, že si nemôžeš dopvoliť zlihať...

Na toto všetko my máme odpoveď a osobnú skúsenosť. Malé rodinné podniky patria medzi to najkrajšie a najzaujimavejšie čo gastronómia ponúka. Mnohí sú predurčení na prácu s ľudmi, ktorá by ich napĺňala. Osud ich však zavial do iných sektorov a často prežijú svoj produktívny život v prostredí kde nepatria. Opakom je, ak je človek na správnom mieste. Každý asi máme svoju obľúbenú kaviarničku, obchodík a pod., ale nechodíme zvyčajne len pre interiér, polohu, alebo pre nízke ceny, ale chodíme tam práve pre "genius loci". To práve vzniká, keď je správna osoba na správnom mieste. Tu vidíme čiernu dieru na trhu a skúsime ju zaplátať. My Vám s naším projektom poskytneme technickú pomoc a základňu, aby ste v tom neboli úplne osamotení.

"Strach/obava/neistota má väčšiu moc, ako si myslíme. Zvládnuť spracovávať a ovládať strach môže byť kľúčom k úspešnému - spokojnému životu. Tak ako nám strach zachraňuje život (nevyskočíme z piateho poschodia, aj keď je to kratšia cesta, ale použijeme schody. Bojíme sa, že by sme sa dolámali), tak nám strach aj kladie prekážky. Vedieť kriticky vyhodnotiť situácie, ktoré nám naháňajú strach/obavy je niekedy veľmi ťažke. Až s odstupom času sa mnohokrát smejeme na situáciach, z ktorých sme mali v minulosti obavu a teraz ich zvládneme bez problémov. Sú to skúsenosti, ktoré nás naučia, že obávať sa, v tej ktorej konkrétnej situácii, bolo zbytočné."

KONCEPT

V krátkosti Vám predstavíme koncept Caffe Zelený Štvorec. Jedná sa o kaviareň s obchodom. Koncept je variabilný a vie sa prispôsobiť priestoru a okoliu. Čo to znamená? Napríklad náš pilotný projekt v Demänovej je situovaný v turistickom regióne, ale je určený aj pre domácich. Máme vonkajšie aj vnútorené sedenie, aj priestor na obchodík. Preto ponúkame raňajky, bagety, obedové zdravé polievky, kávu, čapované pivko, kofolu, obchodík s domácimi a kvalitnými poravinami, suveníry. Produkty však vieme prispôsobiť dopytu a lokalite. Momentálne napríklad pripravujeme prevádzku v bratislavskej Novej Tržnici. Tam budeme mať iba výdajný pult a preto niektoré produkty nezaradíme, a niektoré prispôsobíme rýchlejšej obsluhe. Ponúkneme vlastnú značku kávy Caffe Zelený Štvorec, vlastné pivo Pifko Ifka. Máme pripravené niekoľko receptov na chutné klasické raňajky, polievky, vlastnú hroznovú štrudľu. Čo to znamená pre Vás? Budete mať pripravený kompletný sortiment na začiatok, vrátane receptov, dodávateľov, technického vybavenia, ponukového lístka. Ďalej si môžete prispôsobovať vlastné produkty, koláče, raňajky, bagety, ručné výrobky, a personalizovať si prevádzku podľa seba. Samozrejmosťou je aj interiérový dizajn a zariadenia. Myslíme aj na taký detail, že Vám pripravíme základný play list, oddychovej hudby pre Vašich zákazníkov a inštalujeme do Vašej prevádzky hudobný aparát. Ponúkneme Vám ochutnávky našich dodávateľov, ktoré si môžete zorganizovať už vo Vašej prevádzke (víno, prosseco, káva, syry, čokolády...). Opäť všetko bez starostí.

Prečo káva, ktorá vyčarí úsmev?

Súčasťou projektu je byť uvoľnený a veselý. Chceme, aby ľudia vnímali naše prevádzky s úsmevom. Ku každému nákupu káve rozdávame úsmev, v podobe úsmevných citátov, vtipov a rôznych úloh pre zákazníkov. Tieto ďalej vieme spracovávať na sociálnych médiách, vytvárať súťaže a podobne. 

Kde vnímame čiernu dieru na trhu?

Ak si objednáte firmu, aby Vám to zariadila na kľúč, bude to násobne drahšie a predovšetkým Vám nevyrieši ostatné náväzné prvky. Kaviareň nie sú len stoličky stoly a barový pult. Nájomná zmluva na priestor (ak nie ste vo vlastnom), založenie sro, prevádzkový poriadok, HACCP, schvalovanie na hygiene. Treba urobiť aj grafický návrh loga, design manuál, reklamu... Mnohí na to zabudnú v rozpočte, prípadne si to robia svojpomocne a potom to aj tak vyzerá. Ďalší dodávateľ Vám prinesie pokladňu, vy neviete či je vhodná, pretože on Vás bude ubezpečovať, že je najlepšia. Keď Vám ju predá musíte tam nahádzať položky, nafotiť produkty, popísať atď. Ešte sme neskončili, pokračujeme v online priestore, ktorý musíte budovať, nastaviť a venovať sa mu. Už v tomto bode ste obetovali množstvo neplateného času a investícii. 

Druhou cestou je kúpiť "franchising". Tento model má výhodu v dokonalej prípravenosti, ale obrovskú nevýhodu vysokých vstupných nákladov a predovšetkým nemožnosť ďalej projekt pretvarovať, dotvárať a nechať vyniknúť svoju osobnosť. My Vám ponúkame hotový projekt finančne a časovo lacnejší ako keby ste si ho vytvárali samostatne, a oveľa lacnejšiu, otvorenejšiu a slobodnejšiu verzou podnikania. 

Vieme vybrať efektívne (výkonom aj cenovo) to najlepošie pre Vašu budúcu prevádzku. Všetko robíme tak ako keby sme to pripravovali pre seba. Zaplatíte len nevyhnuté náklady s obrovskou finančnou aj časovou úsporou.

PREČO BY SME TO, ALE VLASTNE ROBILI?

Chceme sa podeliť o skúsenosti, a sprístupniť naše produkty širšej verejnosti. 

Čo od Vás budeme chcieť?

- investované náklady. Zaplatíte len za zariadenie, ktoré uvidíte vo Vašej novej prevádzke. Už v tomto bode ste ušetrili, vyberáme s overených dodávateľov, nenakupujeme a nezariaďujem zbŕklo a draho. Vieme kde je vhodné investovať a kde citlivo ušetriť. Využívame samozrejme dodávateľské vzťahy, ktoré máme. Všetko zavedené v účtovníctve. 

- odoberanie našich produktov. Budeme Vám počas trvania zmluvy dodávať naše produkty, kávu a pivo(ak bude súčasťou projektu). Samozrejme za konkurencie schopné ceny. Žiadne neprimerané navýšenie.

- mesačný poplatok. Tu je časť, v ktorej nás odmeníte za našu prácu. Poplatok nie je v žiadnom prípade likvidačný. Práve naopak. Je to menej ako si teraz predstavujete :-). Jeho výpočet ma racionálny základ a vychádza od konkrétnych podmienok, veľkosť prevádzky, dĺžka trvania zmluvy, výška Vašej investície a pod. Počas trvania spolupráce budeme aktívne spravovať online priestor, kde sa budete môcť odprezentovať aj vy. 

Ak Vás ponuka zaujala? Máte teoretický priestor kde by ste mohli prevádzku otvoriť? Máte záujem už o našu konkrétnu prevádzku? Chcete sa niečo opýtať? Kontaktujte: 0903767757, tomas@imcreal.sk.

Momentálne v ponuke:

Caffe Zelený Štvorec - Demänová, mestská časť Liptovský Mikuláš (otvorené)

Caffe Zelený Štvorec - Nová Tržnica, Bratislava (rekoštrukcia)