Ako to u nás vyzerá?

Naša koliba sa skladá z piatich častí.

Tradičná časť koliby, to to je priestor, ktorý bol postavený v roku 1922, s kapacitou cca 30 ľudí. V minulosti sa využíval aj priestor na poschodí (pre cca 20 ľudí), ale ten je dnes prestavaný na jednoduché ubytovanie. Priestor je vybavený krbom a pianom, z kapacitných dôvodov je otvorený iba v zime a má prívlastok "Kľudná zóna - Adult only"  Snažili sme sa tým vytvoriť pokojnejšie miesto na konzumáciu dobrého jedla a vínka pri nevtieravej podmazovej hudbe a intímnom osvetlení. 

Reštaurácia s výhľadom na riečku, požidavky na priestor vyústili k rozhodnutiu pristaviť vhodným spôsobom krytý priestor k starej kolibe. Po zvážení viacerých alternatív sme sa rozhodli pre presklenú prístavbu na mieste pôvodnej letnej terasy. Napodobniť atmosféru 100 ročnej stavby je veľmi ťažke, ak nie nemožné a tak sme volili prístup, v ktorom sme architektonicky priznali obdobie, v ktorom stavba vznikla, strešnou krytinou, sedlovou strechou a materiálom (drevom) sme oba objekty spojili, ale farebne a zariadením sme ponechali novú časť modernú. Priestor je minimalistický, v sivých farebných odtieńoch. Zaujimavosťou je viac ako 20 metrov dlhá presklenná stena, ktorá tak neuberá na výhľade do všetkých strán reštaurácie. Miestnosť má výbornú akustiku a je vybavená špičkovou hudobnou aparatúrou, vrátane hudobných nástrojov (s možnosťou audio a video nahrávky), a poriadajú sa tu pravidelne koncerty na vysokej kvalitatívnej úrovni, okrem slovenských džezových špičiek, tu výstúpili aj muzikanti s New Yorku, Brazílie, Talianska, držtelia Grammy, divadlá, cestovateľské kiná, ale i nedeľná poézia. 

Priestor od začiatku veľmi dobre zafungoval vo vzťahu k zákazníkom a počiatočné obavy zo zmeny oproti starej tradičnej časti, sme veľmi rýchlo prekonali a získali ďalších nových a verných zákazníkov. Je vhodný na usporadúvanie rôznych menších svadieb, osláva, firemných večierkov, prezentácii slovenského gastra a umenia pre zahraničných turistov na slušnej a poctivej úrovni. 

Koliba Luxury Suite, aka sme vyššie spomínali nad tradičnou časťou bolo kedysi sedenie pre zákazníkov, dnes je tam skromné, ale zato praktické ubytovanie. Kapacita je 4+1 v jednej miestnosti s kúpelňou a WC. Služby ponúkame na úrovni ***** hviezdičkového hotela :-), raňajk, obed večera, pivko vínko priamo v papučiach po schodoch, alebo do izby, sušič lyžiarok, odvoz/dovoz zo svahu, železničnej stanice, letiska, požičovňa lyží priamo na svahu aj so servisom a to všetko za výborné ceny s osobným prístupom.