en-Funky koncert SEMATAM

15/09/2020

Poď s nami zažiť FUNKY nedeľu na Kolibe. SEMATAM ťa roztancuje a dodá ti energiu na celý týždeň. 🎵
Na vlastné uši ťa presvedčia, že slovenská hudba je svetová! 🌎
🎷🎸🎤🎺🎹🥁
Sematam je mladá 7-členná kapela z Nitry. Rytmickú sekciu, ktorú vedie ozdoba kapely bubeníčka Miška, obohacuje neodmysliteľná súčasť každej funky kapely - dychová sekcia v zložení saxofón, trúbka, trombón.
Svoj debutový album s rovnomenným názvom Sematam pokrstili v uplynulom roku v bratislavskej Design Factory. Skupina pri jeho nahrávaní spolupracovala s viacerými poprednými slovenskými štúdiami a o výslednú kombináciu živej kapely s trojčlennou dychovou sekciou a moderného elektronického zvuku sa postaral producent Marek Šurin (Anita Soul, Igor Kmeťo, Rytmus, Majk Spirit a ďalší). Na albume sa podieľalo viacero talentovaných hudobných hostí. Čerešničkou je určite účasť jedného z priekopníkov slovenského funky - Kinga Ivana Vereša, ktorý sa stal krstným otcom albumu. V roku 2019 kapela absolvovala aj prvé oficiálne celoslovenské turné.
V roku 2016 zvolila porota na čele s Jožom Rážom Sematam za absolútnych víťazov Slovenskej hudobnej ligy (https://www.youtube.com/watch?v=z9I10UQxco4). V roku 2017 sa ako jediná slovenská kapela prebojovala do finále Skutečné ligy (českej súťaže pre mladé kapely), kde spevák kapely Marek Kutnár získal ocenenie Spevák roka. V rámci rôznych projektov sa objavila na jednom pódiu s interpretmi ako IMT Smile, Gladiator, Peter Cmorik, Horkýže Slíže, Vratko Rohoň, Smola a hrušky či Chiki liki tu-a a odprezentovala sa na viacerých slovenských i zahraničných festivaloch - Polandrock, Topfest, Červeník, Ripfest a ďalších.
Kapela sa prvýkrát dostala do povedomia svojím klipom k pesničke De ste?!, v ktorej popisujú (parodujú) nočný život v Nitre (https://www.youtube.com/watch?v=jULNjGkEeaY). Od tej doby svetlo sveta uzreli aj ďalšie štyri single - Pome Rockovať, Snová paralýza, PVD a Ja a Ty, na ktorom spolupracovali s otcom slovenského funky Ivanom Verešom a mladou talentovanou herečkou a speváčkou Sárou Polyákovou (https://www.youtube.com/watch?v=eVrHYEI7jcc) a ich najnovší počin s názvom Nebezpečne dobrá, kde si spevák Marek zatancoval spolu s členmi známej nitrianskej tanečnej skupiny Old School Brothers (https://www.youtube.com/watch?v=s1-r6CHbXmY).
.........
🎟️vstupné + 🍺 Pifko Ifka = 5€
.........