en-Džuki & Timotej Rajnoha

24/10/2020

Prvý verš napísal Džuki už na základnej škole ako približne 10-ročný o holandskom kakau. Neskôr, bez akejkoľvek znalosti hrania na nejaký nástroj, začal písať pesničky a básničky: fanúšikovské, humorné, milostné, o učiteľoch i spolužiakoch, ale taktiež na vážne témy.
Pri tvorbe piesní s gitarovým sprievodom inšpiráciou a vplyvom boli a sú slovanskí autori: Nohavica, Balašević, Pengov, Grechuta atď. Nechýbajú tiež iné vplyvy, o.i. írske (G. Hansard, L. Hannigan, D. Rice) a anglo-americká folková scéna (Ben Howard, G.A. Isakov, Laura Marling). Piesne majú rôznorodý charakter od melanchólie po veselosť a rozoberajú rozmanité témy. Žánrovo ich možno definovať ako folk s prímesou poézie, slovenskej ľudovej muziky, troškou bluesu i jazzu, alebo tiež ako "spievané obrazy".
Džuki spieva hlavne v slovenčine.
"Zabodoval svojou pesničkárskou bezprostrednosťou...Z Džukiho srší optimizmus aj keď spieva baladu...Vie ponúknuť smútok, ktorý neberie nádej, smútok, ktorý zbavuje sentimentu a oslobodzuje." Svetozár Šomšák, dramaturg OpenMicu v Košiciach.

Jeho hosťom na Kolibe Tri Studničky bude bubeník Timotej Rajnoha.
Hrá už od dvoch rokov. Odmalička ho bubny a všetko čo vydávalo zvuk fascinovalo. Okrem hudobnej školy má za sebou množstvo bubeníckych súťaží.
Timotej je bubeník, ktorý hrá hudbu bez ohľadu na štýl. Rád hrá groove, gospel, soul, jazz, funk, rock, pop,...
Hráva s hudobníkmi na Slovensku, aj v zahraničí. Okrem rôznych projektov hráva od 8 rokov v gospelovom zbore, spolupracuje so speváčkou Mirkou Miškechovou, pravidelne hosťuje v kapele Circus Problem (CZ) a pripravuje s punk-rockovou kapelou The Minority materiál na koncertné turné. Inšpirujú ho umelci ako: Buddy Rich, Max Roach, Art Blakey, Charlie Parker a iní...