en-Brasil Jazz Session

16/08/2019

V projekte BRASIL JAZZ SESSION si Bartušovci pozvali k spolupráci úžastných Brazílskych umelcov. Spoločne tvoria pestrú autorskú hudbu príjemných Brazílskych rytmov s letným nádychom, obohatenú o Europske vplyvy a Jazz. 

Marco Antonio da Costa

Je jeden z najlepších brazílskych umelcov pôsobiacich v Europe. Multitalentovaný spevák, gitarisa, skladatel, aranžér, ovládajúci aj ďalšie nástroje - klavír, basgitaru, perkusie. Koncertuje po celom svete v rôznych projektoch, vedie svoj vlastný Big Band s názvom Jatobá.Narodil sa v Brazílskom meste Natal v roku 1984.Vo svojej tvorbe sa sústreduje na Jazz a Brazílsku hudbu, je ovplivnený klasickou hudbou. Jeho vystúpenia zaručujú vždy výnimočný umelecký zážitok.

Zoskupenie Alan&Stefan Bartuš Trio Vzniklo na vnútorný podnet Bartušovcov-prezentovať a realizovať vlastné hudobné predstavy. Kompozícia je vyústením skúseností autorou v rôznych žánroch a druhoch hudby. Najmä vážna hudba, hudba etník a world music. Jedná sa o akustický jazzový projekt v modernej interpretácii. Jednotlivé skladby reflektujú najnovšie trendy jazzovej hudby. Moderná fúzia latin, klasickej a freemusic v spojení spevnej melodiky, je výsledkom kompozície, pričom každý člen telesa má priestor na vlastnú realizáciu formou improvizácie. Vznikajú rozličné farebné plochy v priestore, sú typické v hudobnom procese. Jednotlivé skladby obsahovo zachytávajú profesné skúsenosti autorov, ako aj ich silné emočné úseky života.