en-Allison Wheeler & Daniel Bulatkin

03/04/2023

Projektu, ktorý začal náhodným stretnutím americkej speváčky Allison Wheeler a pianistu Daniela Bulatkina na pražských uliciach, sa počas rokov podarilo rozkvitnúť v jeden z najzaujímavejších vokálnych počinov na dnešnej európskej scéne. Winterspring rozpráva klasický príbeh o spoločnom pôsobení protichodných síl za cieľom rastu. Album pojednáva o láske, svetle a samote svojou nezameniteľnou zmesou štýlov a žánrov pomocou prenikavého vokálu a farebného sprievodu. Vyšlo v lete 2022 pri britskom labeli Ubuntu Music a bolo jedným z najčastejšie skloňovaných debutov toho roku. Americký server All About Jazz ho označil za jeden zo šiestich najlepších albumov roku 2022 po boku takých mien ako Antonio Sanchez, Makaya McCraven či Theo Croker.

"Nádherná, farebná zbierka nápadito prekomponovaných piesní, zaspievaných a zahraných s ohromným srdcom." – 4*, Jazzwise Magazine (UK)

"Kúzlo debutového albumu Allison Wheeler Winterspring sa zdá byť mocnejším s každým počúvaním." – Jazz Times (USA)

"Debut Allison Wheeler patrí k najsilnejším piesňovým kolekciám niekoľkých rokov." - 96%, jazzport.cz

"Sofistikované, hlboko osobný album o nádeji a raste uprostred temnoty."... "Podpora Bulatkinova tria znie príkladne." – Český rozhlas Jazz